Sluiten

U dient hier in te loggen.

Inloggen

Comité van Aanbeveling

Drs. Henri Lenferink
Burgemeester Leiden

Prof. mr. Paul van der Heijden
Rector Magnificus Universiteit Leiden

Prof. dr. Ruud Koole
Wetenschappelijk Directeur Instituut Politieke Wetenschappen Universiteit Leiden

Dr. Alexander Rinnooy Kan
Voorzitter Sociaal Economische Raad

Mevr. Gerdi Verbeet
Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal

AC-GA 2010

De Academic Conference en de General Assembly (AC-GA) van de International Association for Political Science Students (IAPSS) vond dit jaar plaats in Leiden. Meer dan honderdvijftig politicologiestudenten namen deel aan dit congres. Meer informatie is te vinden op acga2010.com.

SPIL is lid van

International Association for Political Science Students (IAPSS)


PDF Afdrukken E-mailadres

Naast de hectiek van bestuur en studeren tegelijkertijd, is voor het bestuur een interessante periode aangebroken. Terwijl sommige van ons nog kampen met herkansingen, is het overgrote deel van het bestuur gefocust op maar één ding: de SPIL.

Dat de SPIL in januari op haar beurt weer om één ding draait mag duidelijk zijn. Zo zijn alle bestuursleden op hun eigen manier met Berlijn bezig. Dat Annelot met de reis bezig is behoeft denk ik geen toelichting. Ze heeft zichzelf inmiddels gedoopt tot ‘touroperator’ en het niet open krijgen van de bijna onmogelijk open te krijgen kast in het SPILhok doet haar stress level binnen no time tot torenhoge niveaus stijgen.

Gelukkig weet Ivo Annelot op elk moment van de dag weer even met beide voeten op de aardbodem te krijgen. Hij is zelfs bereid om daar ’s nachts zijn telefoon voor op te nemen en de gebruikelijke bemoedigende woorden te spreken. Als de gentleman die hij is, zal hij ook tot in de late uurtjes voor de SPIL klaar staan.

Toch is Annelot niet de enige die langzamerhand de stress van deadlines begint te voelen. Ook voor Gerald heeft de Berlijnreis bijna fatale gevolgen. Het werken aan het eerdergenoemde ledenbestand deed zijn ogen rood kleuren en de weinige kleur die zijn gelaat nog deed bedekken was met de straling van het beeldscherm nergens meer op zijn gezicht te bekennen. Inmiddels is die kleur weer teruggekeerd, want Gerald mag bijna op reis!

Mario daarentegen is volledig in zijn sas. Naast het feit dat hij heerlijk achter de centjes aan mag zitten, keert hij terug naar zijn roots. ’s Nachts al ronduit dromend over bier und wurst, kan hij haast niet wachten totdat het moment daar is! Wat voor Pieter Feyenoord is, zijn voor Mario de vele konditoreien, zullen we maar zeggen.

Bernadette biedt een helpende hand aan iedereen die door de drukte de rust niet meer ziet. Waar Mario zorgt dat de financieën kloppen, zorgt Bernadette voor facilitaire benodigdheden. Naast herkansingen, de Berlijnreis en andere taken heeft Annelot het namelijk ook druk gehad met het voorkomen van een ramp. Bíjna stond zij in de koudste maanden van het jaar met haar roze sloffen op straat. Gelukkig wist Bernadette een plaatsje in haar huis voor Annelot vrij te maken. Zo heeft Annelot na de reis een veilige thuishaven om in terug te keren, waar Bernadette de kans heeft om haar zorgzame kwaliteiten uitgebreid toe te passen.

Ook Pieter levert zijn bijdrage. Zoals niemand zal verbazen, wil deze man er zeker van zijn dat er genoeg tijd is om op een terrasje te zitten en, nog veel belangrijker, een stadion te bezoeken! Hij zal in die rol als vaderfiguur welwillende SPILlers naar het stadion begeleiden. Waar Ivo optimistisch zei dat Pieter dat wel in een uurtje gezien zou hebben, wist de rest van het bestuur wel beter. Als een blij kind in een speeltuin, is Pieter de baas van het stadion.

In haar eeuwige rol als optimistische flierefluit begint ook langzaam het besef van Berlijn in de hersens van Jessica door te dringen. Met de laatste voorbereidingen achter de rug, kan zij enige kriebels in haar buik niet onderdrukken. Een klein meisje in een grote stad.. Nooit zal zij afwijken van de warme hand van Bernadette en of zij het nachtleven aan kan is nog maar de vraag. Toch zal zij haar best doen om ook tijdens activiteiten haar ogen wat minder vragend te laten kijken. Met de heldere uitleg van Annelot zal dat overigens geen probleem worden.

Zeven bestuursleden en drieëntwintig andere SPILlers zullen morgenmiddag naar Berlijn vertrekken en daar mooie, interessante en indrukwekkende dingen gaan beleven. En zo hoopt het bestuur ook dat de laatste week van de onderwijsluwe periode van de achterblijvers zal zijn. Tot de boekverkoop in februari!